U ministra Čaploviča sú niektorí rovní a iní rovnejší

Autor: Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR | 13.6.2013 o 19:23 | (upravené 13.6.2013 o 20:10) Karma článku: 9,30 | Prečítané:  936x

Aj keď vzdelanie, ktoré nadobudnete v súkromnej alebo cirkevnej škole, je podľa Školského zákona úplne rovnocenné, ministrovi Čaplovičovi a ZMOSu sa predsa len zdá, že verejné školy sú stále akési "rovnocennejšie". Zadal preto ZMOSu úlohu, aby zadefinoval rozdiely v postavení, význame a zodpovednosti verejných škôl oproti neštátnym školám.

Nezaškodí preto pripomenúť obom zainteresovaným, že v tejto krajine ešte stále platí Ústava SR, ktorá hovorí, že "Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach".

A to bez ohľadu na to, kto zriaďuje školu, v ktorej plnia povinnú školskú dochádzku a získavajú svoje vzdelanie. Rozdiely v postavení, význame a zodpovednosti súkromných škôl voči svojim žiakom a študentom oproti tým, ktoré majú verejné školy,  teda NEEXISTUJÚ.

Bez ohľadu na to, aké slohové práce, ktoré majú byť cestou k odobratiu normatívnych prostriedkov žiakom súkromných škôl sa chystá ZMOS písať.

Verím, že som Vám ušetrila kus práce, pán minister.

Saskia Repčíková, Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR

P.S.1 Citát ministrových slov je z rozhovoru, ktorý poskytol Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR časopisu Územná samospráva, č. 3/2013, autor: Marián Hudec

"V prípade, že by sa téma posilnenia právomocí verejných škôl a školských zariadení stala aktuálnou, očakávam, že ZMOS zadefinuje rozdiely v ich postavení, význame a zodpovednosti oproti cirkevným alebo súkromným, resp. štátnym školám a školským zariadeniam. Treba podporovať kvalitné cirkevné školy a školské zariadenia, žiaľ, súkromné školy a školské zariadenia, česť výnimkám, sú prevažne o biznise. A tam je potrebné prijať spoločné opatrenia, nesúhlasiť aj na úrovni miest a obcí s ich ďalším vytváraním".

P.S. 2 Ak by ste predsa len našli nejaký rozdiel v postavení, význame a zodpovednosti verejných škôl oproti neštátnym školám, pokojne ho napíšte do diskusie, môžeme ho podrobne rozobrať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Aké vedľajšie účinky hrozia deťom po očkovaní? (otázky a odpovede)

Na očkovanie proti covidu-19 prihlásili zatiaľ 10-tisíc detí od 12 do 16 rokov.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Milionárska daň, televízor pre Szabóa a blázniví zaľudia

Ani ruská vakcína nezvráti smutný pochod Slovenska k zatváraniu štátu v septembri.


Už ste čítali?